Úvod   >   Blog
Úvod   >   Blog

Dobrovolnictví v roce 2021

Kvůli covidovým opatřením se posunuly všechny dobrovolnické akce až na začátek podzimu. Od začátku září se u nás vystřídalo několik dobrovolnických skupin. Po prázdninách a korona bláznění je to byla první milá aktivita.

Devátého září jsme přivítali třicet dobrovolníků ze společnosti Moneta Money Bank. Parta velmi šikovných lidí pomáhala na Kamenném vrchu s hrabáním sena, výřezy křovin a natíráním plotu. Hned další den jsme na stejném území a se stejnou náplní práce hostili dobrovolníky z firmy MARS. O týden později 16. září přišli na Medlánecké kopce hrabat čtyři dobrovolníci ze organizace Zebra Technologies. Zebra je naše stěžejní organizace a snad bychom mohli prozradit, že Zebra byla v letošním roce u nás už po třetí. 

Na naší nové lokalitě Kohnova cihelna pomáhali sedmnáctého září tři zaměstnanci společnosti NXP Semiconductors. V pondělí 20. září jsme měli možnost uvítat 1. oddíl vodních skautů a skautek Luleč – Severní hvězda, kteří dorazili pomoct s pohrabáním a sklízením posečené trávy na Stepní stráně u Komořan. Den poté pomáhali na Medláneckých kopcích zaměstnanci Odboru životního prostředí Magistrátu města Brna. Sešlo se jich čtrnáct a společně jsme se věnovali sklízením sena na Medláneckých kopcích.
Všechny jmenované skupiny odvedli velký kus práce nejen pro nás, ale také pro přírodu. Za to jim patří velký dík. Ačkoliv organizace byla místy trošku náročnější, je pro nás dobrovolnictví stále velmi potřebné.


Fotogalerie: