Úvod   >   Blog
Úvod   >   Blog

Vyjádření k používání herbicidů na Kamenném vrchu

O víkendu 23. ‒ 24. července se na Facebooku objevila nemilá zpráva, že Rezekvítek „v rezervaci na kamenném vrchu hubí nechtěné rostlinstvo Roundupem“. Jako ředitelka kanceláře Rezekvítku bych se k tomuto nepravdivému nařknutí ráda vyjádřila.

 

Mohu všechny ujistit, že pokud někdo na ulici Travní prováděl aplikaci herbicidu pomoci postřikovače, určitě to nebyli zaměstnanci Rezekvítku. O rezervaci se Rezekvítek stará mnoho let a něco takového bychom si nedovolili, neboť jsme si vědomi negativ používání herbicidu v životním prostředí. Vždy se snažíme najít alternativnější a šetrnější varianty. Na Kamenném vrchu používáme herbicidy pouze na zatření kmínků invazních dřevin proti jejich opětovnému zmlazení. V případě plotu kolem rezervace nebyl proveden postřik, ale byla využita citlivější metoda zatírání pařízku. Pomocí štětečku nanášíme herbicid přímo na řeznou ránu. V případě plotu se letos na jaro ošetřovalo několik jedinců trnovníku akátu a štědřence odvislého.

 

V tuto chvíli zjišťujeme, kdo prováděl zmiňovaný postřik, protože cesta na ulici Travní je stále v  rezervaci a nic takového by se tam dít nemělo. Pokud bude mít kdokoli z Vás přesnější informace o této nastalé události, která se stala letos na jaro, prosím, dejte nám vědět na e-mail: reditel@rezekvitek.cz. Děkujeme.

 

V Brně dne 27. 7. 2017

 

Ing. Tereza Žižková

ředitelka kanceláře Rezekvítku,  z. s.


Fotogalerie: