Úvod   >   pro školy   >   Inspirace   >   Rezehrátky
Úvod   >   pro školy   >   Inspirace   >   Rezehrátky

Vánoční bylinkové přání

Máme pro vás tip na zajímavé přání a malý dáreček v jednom. Můžete do něj obdarovanému namíchat vlastní směs bylin na čaj.

Budete potřebovat

  • prázdné čajové sáčky - prodávají se v prodejnách se sypanými čaji, často i v drogeriích (např. DM) nebo domácích potřebách pod názvem čajové filtry nebo čajové filtrační sáčky.
  • směs bylin z vlastních zásob nebo koupených v lékarně či zdravé výživě
  • tvrdý papír, barevný papír, nůžky, lepidlo, fixy, provázek

Vhodnou bylinnou směs vložíme do prázdného pytlíčku. Okraj pytlíčku přehneme a připevníme k němu provázek pomocí kancelářské sešívačky, prošijeme nití nebo přímo provázkem zavážeme. Pak vytvoříme přání. Z barevného papíru vystřihneme hrneček o takové velikosti, aby se do něj vešel čajový pytlík a ještě zbyly kousky okrajů na přilepení. Hrneček na krajích přilepíme na tvrdý papír přehnutý napůl. Doplníme nápisem.

 

Čajové sáčky se vyrábějí v různých velikostech, menší na dávku pro jeden hrníček, větší i na konvičku (1–1,5 litru). Sledujte proto údaje na obale, abyste přiměřeně dávkovaly i množství bylinné směsi.

 

Tvoření vychází z projektu Pestrá příroda kolem nás, který byl podpořen statutárním městem Brnem a Ministerstvem životního prostředí. Materiál nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

 


Fotogalerie: