Úvod   >   Rezekvítek   >   Aktuality

Srpnoví a zářijoví pomocníci

V srpnu a září se na chráněných územích vystřídali dobrovolníci z ČEZu, T-mobile, Ipsenu i Magistrátu MB. Pracovalo se na VKP Kohnova cihelna, NPR Hádecká planinka, PP Stepní stráně u Komořan a v CHKO Moravský kras. Práce nám šla pěkně od ruky a nálada byla velmi příjemná. Moc nás také potěšily zpětné vazby, které nám firmy zasílají.
 

"Děkujeme za zaslané fotografie a také za příjemně strávené dny. Z obou dvou dnů máme na akci velmi pozitivní reakce. Organizace byla perfektní – vždy na nás ráno čekaly kolegyně, které nás dovedly na samotné místo „dobrovolničení“. Kolegové měli k dispozici dostatek tekutin a zvlášť musíme pochválit bagety, které byly opravdu vynikající a všichni si je moc pochvalovali. Pan Vilém i celá parta byli super. Je z nich cítit obrovské nadšení a zapálení pro dobrou věc a to nám práci rovněž ulehčilo. Výklad o vzácných květech a živočiších byl tak akorát dlouhý a pro mnohé z nás přínosný. Na závěr každý obdržel drobnou odměnu, která doma dělá radost.

Za mě tedy 1*." napsali nám z firmy ČEZ.

 

"Děkujeme za příjemný a užitečný den, který jsme mohli strávit na Hádecké planince. Vše bylo dobře organizováno, počasí nám přálo. Díky našemu průvodci jsme načerpali informace o této lokalitě, smyslu její kultivace a vůbec motivaci přiložit ruku k dílu a zamyslet se více nad naším vztahem k přírodě." vzkázali nám z firmy IPSEN.
 
I vy můžete být na jeden den hrdiny brněnských chráněných území!
 
Přijďte sám/sama, s partou přátel, kolegů z práce v rámci firemního dobrovolnictví nebo se zapojte jako třídní kolektiv či oddíl. Těch možností je opravdu spousta. Stačí se jen rozhodnout a napsat Tereze Žižkové (tereza.zizkova@rezekvitek.cz) a domluvit se.
Kromě práce vám povíme zajímavosti o daném území a vše pro vás budeme mít připraveno.
 
Projekt je podpořen městem Brnem a Ministerstvem životního prostředí, projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

Fotogalerie: