Úvod   >   Rezekvítek   >   Aktuality

Společná výsadba vánočních jedliček

Zveme všechny majitele vánočních jedliček na společnou výsadbu. Jedličky budeme sázet zpět do lesa mezi Vranovem a Lelekovicemi. Akci spoluorganizují Lesy města Brna a Nadace Veronica.
 
KDY? V sobotu 13. dubna 2024 od 10:00 do 12:00 hodin.
KDE? Sraz všech, stromků i jejich hostitelů, je na místě výsadby u Lesních školek pod Babím lomem, kam vás dovede červená turistická značka z Vranova (bus č. 57 a 41) směr rozcestí U Jelínka (přibližně 2 km pohodovým terénem).
Pokud byste jeli autem, tak příjezd je možný po asfaltové lesní cestě z obce Lelekovice, Vranov a ze státní silnice na Svitavy se značenou odbočkou na lesní školky. Koukněte na mapu.
 
Na lokalitě bude připraveno místo pro zasazení vaší jedličky a potřebné nářadí.
 
Chcete se přidat a nemáte jedličku? Kontaktujte nás a jedličku vám zajistíme.
 
DOPRAVA: Nebojte vyrazit na výsadbu MHD, DPMB kvůli nám dokonce posílí spoje:
???? SPOJE LINKY 57 s odjezdy z Pálavského náměstí do Vranova v 8:43 a 9:43 hod. budou v úseku Štefánikova čtvrť (odj. 8:55 a 9:55 hod.) – Vranov, smyčka kapacitně posíleny zařazením autobusu navíc. Vzhledem k probíhajícím výlukám není možné pro nástup využít zastávky Akátky a Poliklinika Lesná. Zastávka Lesná, nádraží je přesunuta před uzavřený železniční most.
???? Dále lze využít SPOJE LINKY 41 s odjezdy z Králova Pole, nádraží v 9:03 a 10:03 hod. do Vranova. Tyto spoje posíleny nebudou, kapacita vozidla by měla být dostačující.
Zastávky v Lelekovicích i Vranově se nacházejí v tarifní zóně 310, k „šalinkartě“ je třeba si dokoupit doplatkovou jízdenku za 19 Kč.
 

Fotogalerie: