Úvod   >   Blog
Úvod   >   Blog

POMÁHÁME SPOLU MINO ŠKOLU – nová cesta

Je naší velkou radostí, že můžeme navázat na úspěšný projekt z let 2020-2022 a rozvinout jej i do vzdálenějších škol než v předchozím ročníku. Tentokrát se k projektu, ve kterém řešíme přizpůsobení se důsledkům klimatické změny, přidaly školy ze čtyř krajů. Jsou to vždy dvě školy, a to z krajů Jihomoravského, Olomouckého, Moravskoslezského a kraje Vysočina. Rezekvítek bude zapojeným týmům průvodcem, rádcem, administrátorem, inspirátorem, zkrátka, co bude potřeba. Doufáme také v zapojení studentů učitelství moravských pedagogických fakult.
Dost věcí bude podobných s prvním během – žáci budou sami hledat místa, kde by se jim mohlo podařit vylepšit mikroklima v blízkosti školy. Budou navrhovat, zjišťovat potřebné podklady, povolení, projektovat, spolupracovat s veřejností a na závěr svou týmovou práci prezentovat na společné konferenci v Brně. Jiné je právě to zaměření na klima. A také to, že svůj speciální úkol dostali i učitelé, kteří jsou průvodci svých týmů. Mají totiž vytvořit vzdělávací lekce, které budou prvek vytvořený žáky využívat pro vzdělávání dalších žáků, především na téma klima a jak se vyrovnat s důsledky jeho změny.
 
V tuto chvíli máme za sebou úvodní schůzku s provázejícími učiteli, probíhají první schůzky přímo s žáky a proběhl už i první klima-workshop na téma Klima ve městě, který má žákům pomoci pojmenovat důsledky klimatické změny ve městě a hledat jejich zmírnění.  Nakonec jsme se snažili povzbuzovat v dětech "aktivismus" a nadšení pro vlastní přístup v řešení klimatické situace v okolí školy. Tak uvidíme, co do léta vymyslí.
 
Důležité je nyní samozřejmě zmínit i to, proč se do tak velkého projektu může Rezekvítek pustit.
Projekt Pomáháme spolu mimo školu finančně podpořilo Ministerstvo životního prostředí v programu Národního plánu obnovy.
 

Fotogalerie: