Úvod   >   Blog
Úvod   >   Blog

Pomáháme spolu mimo školu II.

Spustili jsme druhý ročník projektu Pomáháme spolu mimo školu, ve kterém se žáci stávají těmi, kdo dokážou měnit své okolí k lepšímu. S odvahou se pouštějí do menších i větších nápadů a my se opět těšíme na jejich skvělé realizace. Jak to teď probíhá?

 

Na konci září jsme se sešli s učiteli oslovených škol, abychom jim představili to, jak bude vypadat letošní ročník. Na nové i pokračující školní týmy čekají některé změny – například o něco menší finanční balíček do začátku a v návaznosti na to i příležitost zjistit, jak se dají legálně sehnat peníze na podporu vlastního projektu. Nutno přiznat, že současná situace, kdy člověk (a tedy i učitel) neví dne ani hodiny, kolik dětí přijde do školy, kolik jich zase odejde a jestli se vlastně vůbec bude učit, moc energie na další činnosti nenechává. I tak se našli tací, co do toho S ODVAHOU jdou. Nyní pátrají v okolí své školy a sbírají nápady, co a jak změnit.

 

V tomto školním roce je zapojeno 8 skupin. Některé navazují na svou účast v minulém roce, další jsou v projektu nově. POZOR! Ještě stále je možnost se k projektu připojit – HLEDÁME JEŠTĚ 2 TÝMY. Nabízíme maximální metodickou podporu, konzultace, tipy a náměty na řešení řady otázek, které se při takovém projektu objevují, kontakty na odborníky z různých potřebných oborů.

 

Více o projektu zde.

 
 

Fotogalerie: