Úvod   >   Blog
Úvod   >   Blog

Musíme se bát?

Tato otázka provází letošní cyklus setkání a workshopů pro seniory. Chceme se společně podívat na zoubek tomu, ze kterých živočichů či rostlin mívají lidé často strach a jestli je tento strach vlastně opodstatněný. Jestli třeba nejsou v naší přírodě jiní živočichové, před kterými se máme mít na pozoru. Jestli třeba některé druhy pokládáme za nebezpečné neprávem.

Svůj prostor dostanou i rostliny. Nejprve ty, které jsou skutečně jedovaté a mohly by nám léto otrávit. A pak i ty, které se do naší přírody dostaly z jiných zemí a svou rozpínavostí pomalu likvidují naše původní druhy. Rezekvítek naštěstí má své metody, jak jejich rozpínavost omezit.

V červnu proběhla první setkání v domovech seniorů, na podzim chystáme exkurzi za živými zvláštními tvory a další setkání na téma Invazní rostliny a Popelky mezi zvířaty.

 

Víte, že: 

  • V ČR žijí jen tři druhy pavouků, které by dokázaly kousnout člověka? Jsou však tak vzácní, že se s nimi prakticky nepotkáte.
  • Za posledních 50 let není  v Česku žádný záznam o lidském úmrtí v důsledku setkání s vlkem, zato jednu oběť má na svědomí krokodýl.
  • Největší nebezpečí hrozí od malinkatého klíštěte. Borelióza či encefalitida, které přenáší, mohou způsobit ochrnutí i smrt. Riziko nákazy se minimalizuje, když přisátého příživníka odstraníte do 2 hodin.  

 

Projekt je finančně podpořen statutárním městem Brnem.

 


Fotogalerie: