Úvod   >   Rezekvítek   >   Aktuality

Medlánecká senoseč

V sobotu 18. června zveme širokou veřejnost na dobrovolnickou brigádu na Medláneckých kopcích. Rezekvítek má tuto stepní lokalitu již řadu let v péči. Díky dosavadní usilovné práci zaměstnanců i dobrovolníků se podařilo obnovit výskyt vzácných druhů jako koniklec velkokvětý, ostřice úzkolistá, čilimník řezenský a další. Území je potřeba každoročně sekat a hrabat, což je nyní nad naše síly. Proto jsme se po domluvě s MČ Brno-Medlánky rozhodli uspořádat dobrovolnickou akci. Přijďte nám pomoci hrabat seno, odměnou vám bude pobyt na čerstvém vzduchu, příjemná atmosféra a dobrý pocit ze smysluplné práce. Vezměte i sousedy, děti a přátele. Nářadí zajistíme.

 

Akce bude probíhat od 9 do 13 hod. Sejdeme se v 9 hod. pod malým, Medláneckým kopcem zde., pokud byste přišli později, najdete nás na jednom z kopců.

 

Akci pořádá Rezekvítek ve spolupráci s MČ Brno-Medlánky. Akce je realizována v rámci projektu Dobrovolně pro přírodu. Projekt je podpořen městem Brnem a Ministerstvem životního prostředí, projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.


Fotogalerie: