Úvod   >   Blog
Úvod   >   Blog

KomuNika

 

V nejbližší době se Rezekvítek chystá přejít na nový web. Zde vás budou čekat mnohé novinky. Jednou z nich bude speciální rubrika KomuNika.
 
Budou to krátké komentáře o přírodě, krajině a jejím rázu, o lidech, strojích, zážitcích ze života ochranářů a o životním prostředí vůbec.
Komunikace je pro nás důležitou věcí. Ostatně posláním Rezekvítku je i ekologická výchova a osvěta. Naše myšlenky, nápady, plány i kritické pohledy chceme sdílet i trošku netradiční formou. Doufáme, že to bude zpestření běžných zpráv o naší činnosti.
Jednat se bude o sloupečky, komentáře, rozhlásky, kurzívky, entrefilety, poznámky, glosy, krátké reportáže a jakési komuniké. Poslední publicistický útvar nás inspiroval k názvu samotnému Komunika. Druhá část názvu nika odkazuje na tradici ochranářských organizací, zvláště pak našeho milého Rezekvítku.
Pokud to nevíte, a setkáváme se s tím často, Rezekvítek je druh kytky rozrazilu. Odborný název rozrazilu je Veronica. Veronika znamená „vero unica“ čili pravá a jediná. Proto chceme být v této rubrice opravdoví a názorově unikátní. Chceme dát mnoha tématům vera icon – pravý obraz.
 
A kdo bude komuniky psát? V první řadě to bude Vilém Jurek, který to všechno vymyslel. Ale pokud se nebude Vilém cítit, nebude mít nápad nebo čas, určitě ho někdo z kolegů rád doplní. Ring bude vždy volný.
 
O čem budeme psát? Jak už bylo zmíněno na začátku, bude to o přírodě. Výběr témat bude čistě náhodný. Nebudeme mít připravený ediční plán. Psát budeme to, co nás cestou cvrnkne do nosu.
 
O autorovi: Vilém Jurek je dlouholetý pracovník Rezekvítku. Rukama mu prošly desítky hektarů moravských stepí a stovky stromů. Potkáte ho v kanceláři, v terénu, na nějaké komisi či pracovní skupině. Sepsal řadu projektů a odborných i popularizačních článků souvisejících s ochranou přírody a krajiny. Jeho životním krédem je "Co chceš, můžeš." (T.Baťa) 

Fotogalerie: