Úvod   >   Blog
Úvod   >   Blog

Jak si zamilovat přírodu (PROSINEC)

Zima je tu! Sníh, mráz, ledové vločky, námraza....no kdo by to nemiloval. Děti se těší na sáňkování a bobování, ale dá se toho v přírodě dělat mnohem víc. Nechejte se inspirovat a zamilujte se do přírody stejně jako my.
 
Sněhová galerie
Se sněhem se dá pracovat jako s hlínou. Můžeme vyrobit celou galerii figurek a sněhových nádob. Zkuste sněhovou skulpturu přilepit na kmen stromu, můžete pomocí očí a úst rozesmát klidně celý les.
 
Svítící věže
Postavte ze sněhu věže, vydlabejte v každé z nich dutinu a umístěte do ní hořící svíčky. Večer a v noci pak budete mít překrásnou zimní dekoraci. Můžete se vydat na stezku podél svítících věží nebo si udělat zimní zahradní galerii.
 
Curling
Po zamrzlém rybníku nebo větší kaluži posílejte nejrůznější věci, kameny, špalky dřev, staré hrnce nebo kusy ledu. Vyrobte si takto curlingové kameny a dejte si závod v této dnes už tradiční olympijské disciplíně.
 
Sněhové pláně
Poslouchejte ztichlou zasněženou zimní krajinu nebo sníh křupající pod nohama. Křupání sněhu můžete využít i ke hrám na principu slepé báby. A pokud se do sněhové nadílky chcete pustit opravdu pořádně, válejte sudy ve sněhu, dělejte andělíčky, zahrabte se do něj. Stavějte věže a tunely. Jestliže je to správné mrazivé počasí a pěkný prašan, vyhazujte jej do výšky a kochejte se jemným třpytem.
 
Tyto a soubor dalších 80 nápadů na hry podporující senzitivitu k přírodě včetně nádherných fotek najdete v aplikaci Zamiluj si přírodu nebo ve stejnojmenné knize. Do mobilu ji stáhnete zde. Kniha je k dostání tady. Také jsme pro vás připravili batoh plný námětů a pomůcek na prožitkové aktivity v přírodě Senzohrátky

Fotogalerie: