Úvod   >   Blog
Úvod   >   Blog

Jak si zamilovat přírodu (PRÁZDNINY)

Hurá! Máme tu léto, teplo, prázdniny, tábory a spoustu času na poznávání a objevování světu kolem nás. Tentokrát to budou smyslové aktivity spojené s vodou, neboť voda k létu neodmyslitelně patří. Tak se pojďte inspirovat, co vše se dá ve vodě a u vody dělat.

 

Lodičky a hráze

Zkuste si vyrobit jednoduché lodičky z listí, kousků kůry či trávy a uspořádejte závody. Místo lodiček můžete posílat po proudu také věnečky či drobné kytice z květů. Můžete zkusit proud usměrnit kameny a vytvořit tak novou dráhu pro vaše lodičky. A nakonec nezapomeňte postavit na potůčku pár hrází a sledovat, jak vzniká nová tišina či tůň, jak voda skáče přes hráz po kamenech.

 

Cesta potokem

Sundejte si boty a brouzdejte se bosky vodou, můžete jít takhle potokem či říčkou třeba stovky metrů. Pokud jste začátečník, klidně absolvujte cestu v sandálech nebo botách do vody, ale naboso je to úplně jiný rozměr. Hledejte oblázky, chodidly prozkoumávejte dno potoka, hledejte tišinky, mělčiny i největší hloubku, písek či bláto. Buďte odvážní, svlečte se a ponořte se do chladné tůně, vnímání řeky bude v té chvíli úplně nejintenzivnější, a až vylezete, bude vám krásně teplo.

 

Říční poklady

Na štěrkových a písečných náplavech a lavicích potoků a řek hledejte ohlazená sklíčka. Všechny lahve a kousky skla, které řeka sebere, se promění časem v barevné nebo čiré drahokamy.

 

Tyto a soubor dalších 80 nápadů na hry podporující senzitivitu k přírodě včetně nádherných fotek najdete v aplikaci Zamiluj si přírodu nebo ve stejnojmenné knize. Do mobilu ji stáhnete zde. Kniha je k dostání tady. Také jsme pro vás připravili batoh plný námětů a pomůcek na prožitkové aktivity v přírodě Senzohrátky


Fotogalerie: