Úvod   >   Blog
Úvod   >   Blog

Jak si zamilovat přírodu (DUBEN)

Paleta chutí

(pomůcky: chleba s máslem)

Paletu si můžete vytvořit z rozmanitých chutí. Namažte si chleba máslem a sbírejte vše jedlé, co najdete, květy violky, listy ptačince nebo pupeny lípy. Váš chleba bude plný barev i chutí. Pozor na houby a plody, speciálně bobule, ty mohou být chutné, ale přitom jedovaté. U květů a listů platí, že co vám bude chutnat, je i jedlé. Když projdete rozkvetlou jarní loukou, najdete celou paletu chutných a přitom barevných pamlsků.

 

Uvařte si čaj

(pomůcky: kotlík/ešus, sirky)

Není nad vaření na ohni, při něm zapojíte všechny smysly a jste velmi úzce spjati s přírodou. Musíte najít dřevo na oheň, nalámat ho, zapálit, rozfoukat, pomalu přikládat. Zatímco pozorujete plamínky, jiskry a romantiku i nostalgii ohně a kouře, v kotlíku se vaří čaj z čerstvých rostlin - kopřivy, listů maliníku či jahodníku nebo letorostů smrku. Čaj voní, hřeje, chutná, je v něm všechno.

 

Tyto a soubor dalších 80 nápadů na hry podporující senzitivitu k přírodě včetně nádherných fotek najdete v aplikaci Zamiluj si přírodu nebo ve stejnojmenné knize. Do mobilu ji stáhnete zde. Kniha je k dostání tady. Také jsme pro vás připravili batoh plný námětů a pomůcek na prožitkové aktivity v přírodě Senzohrátky


Fotogalerie: