Úvod   >   Blog
Úvod   >   Blog

Jak si zamilovat přírodu (BŘEZEN)

Pohledem žáby nebo stínky

(pomůcky: zrcátko)

Podívejte se na svět okolo sebe trochu jinak. S malým zrcátkem si během výletu do přírody užijete spoustu zábavy a přitom se vám hravě vejde do kapsy. 

Pokud si dáte zrcátko pod bradu a budete se do něj dívat, zjistíte, co se děje v korunách stromů či na obloze. Projděte se lesem, zahradou nebo okolo vody. Jen pozor na cestu. Je dobré mít někoho, kdo vás povede, přece jen si nevidíte pod nohy. Až vás přestane procházka bavit, usaďte se pohodlně pod strom a v zrcátku pozorujte, co se děje v jeho větvích.

Nebo si naopak opřete zrcátko o čelo a dívejte se do něj zespod. Tak můžete pozorovat vše, vše co se děje pod vašima nohama. Další možností je držet zrcátko před sebou a couvat. Kudy máte jít, uvidíte v zrcátku.

 

Poslouchej okolí

V březnu se začíná příroda pomaličku probouzet. Zkus se na různých místech (okraj lesa, městský park, rušná ulice, zahrada) na chvilku zastavit, zavřít oči a zaposlouchat se, jestli toto probouzení neuslyšíš. Zkus odhadnout kdo nebo co vydává který zvuk, jak je daleko, jaké zvuky jsou přírodní a kolik jich vzniklo činností člověka, který je nejpříjemnější a který naopak.

 

Tyto a soubor dalších 80 nápadů na hry podporující senzitivitu k přírodě včetně nádherných fotek najdete v aplikaci Zamiluj si přírodu nebo ve stejnojmenné knize. Do mobilu ji stáhnete zde. Kniha je k dostání tady. Také jsme pro vás připravili batoh plný námětů a pomůcek na prožitkové aktivity v přírodě Senzohrátky


Fotogalerie: