Dobrovolnictví, praxe, stáže

 

Firemní dobrovolnictví

Chcete pomáhat a u toho utužovat kolektiv? Chcete si užít netradiční teambuildingovou akci? Firemní dobrovolnictví v Rezekvítku je ideální volbou. Pomáhat můžete na čerstvém vzduchu s péčí o přírodu (hrabání pokosené trávy, natírání plotu, výřezy dřevin) nebo v příjemném prostředí naší dílny s výrobou výukových pomůcek (stříhání a laminování papírových pomůcek, malování, kompletace sad pomůcek). Termín, čas, délka  a tempo práce dobrovolnického dne je vždy na vás. S dobrovolnictvím pro firmy máme více než desetiletou zkušenost a přes tisíc dobrovolníků, kteří se u nás vystřídali. 

Pro domluvu vaší akce kontaktujte Olgu Lošťákovou na olga.lostakova@rezekvitek.cz

 

Akce na míru

Připravíme pro vás zábavný program plný zajímavých informací, kterým vás provedou naši pracovníci. Máme zkušenosti s firemními i rodinnými dny, teambuildingy, exkurzemi do přírodních chráněných území a workshopy. Rádi vám také vymyslíme akci na míru, přesně podle vašich představ. Akce se mohou konat ve vašich prostorách nebo venku v přírodě.

Chcete pomáhat? Napište Ole Lošťákové na olga.lostakova@rezekvitek.cz

 

Praxe a stáže

Rezekvítek už desítky let zajišťuje vykonání odborných praxí pro studenty středních i vysokých škol. Na praxi v Rezekvítku si studenti a studentky doplní teorii o praktické zkušenosti, seznámí se s nejnovějšími trendy v ochraně přírody a rekultivaci krajiny. Navíc se dostanou do míst, kam se sami vydat nemůžou.

V první části praxe seznamujeme s veškerými základy, principy a postupy v ochraně přírody. V druhé části nabízíme možnost podílet se na vyhotovování projektů a studií a vyzkoušet si praktickou stránku ochrany přírody v terénu.

Praxi u nás vykonávají studenti středních škol (např. Střední zahradnická škola Rajhrad) nebo škol vysokých (Mendelova univerzita – LDF, AF, ZF; Masarykova univerzita – studenti Environmentálních studií). Studenti mají také možnost zjistit, jak funguje provoz ekologické organizace, získat znalosti a nabýt zkušenosti od našich pracovníků.