Úvod   >   Blog
Úvod   >   Blog

Dobrovolně pro přírodu

Vzpomenete si, kdy jste naposledy udělali něco pro přírodu? Kdy jste naposledy pomohli, aby kus lesa nebo louky byl hezčí, čistší nebo příznivější pro život?
Pátráte nebo víte hned?
 
Letos jsme se na Rezekvítku rozhodli tomuto více věnovat. Dát možnost se zapojit a přiložit ruku k dílu všem, kteří chtějí. Tento roční projekt jsme nazvali "Dobrovolně pro přírodu" a obsah asi není třeba popisovat, název to říká zcela jasně.
 
Nabídli jsme možnost zapojit se jak v rámci školního vyučování, pracovního dne, tak i ve volném čase. No a podařilo se. Za sebou máme prvních pár skupinek z různých prostředí.
 
Žáci základní školy Holzova, Gajdošova a Tuháčkova s námi vyrazili na chráněná území v Brně a pomohli nám s jejich údržbou - sbírali odpadky a likvidovali invazní rostliny. Následovali je firemní zaměstnanci Zebry, ČSOB a Kooperativy a řada lidí z veřejnosti, kteří nám přišli pomoci hrabat posečenou trávu na Kamenný vrch a Medlánecké kopce.
 
Ptáte se proč to dělají? Hmmm. Napadá mě, protože můžou... protože chtějí... protože jim to dává smysl... protože je to cool... protože, proč NE? Těch protože bude spousta, ale nejdůležitější na nich je, že převážily nad negativními argumenty typu: mám teď hodně práce, nechce se mi, je to zbytečné, je to zadarmo.
Všem, kteří se již zapojili, moc děkujeme.
 
A vy, co jste se ještě nezapojili a chcete, aby i u vás převážilo jedno z těch pozitivních "protože", tak máte možnost. Přijďte sám/sama, s partou přátel, kolegů z práce v rámci firemního dobrovolnictví nebo se zapojte jako třídní kolektiv či oddíl. Těch možností je opravdu spousta. Stačí se jen rozhodnout a napsat Tereze Žižkové (tereza.zizkova@rezekvitek.cz) a domluvit se.
Kromě práce vám povíme zajímavosti o daném území a vše pro vás budeme mít připraveno.
 
Projekt je podpořen městem Brnem a Ministerstvem životního prostředí, projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.
 

Fotogalerie: