Úvod   >   Blog
Úvod   >   Blog

Bylo, nebylo...

Své první roky působil na Lipce (Lipová 20) v malé kanceláři v suterénu, jak se rozšiřovala jeho činnost a činnost Lipky, tak bylo třeba nových a větších prostor. Ty našel ve třídě mateřské školy na Vinařské.
V roce 2002 se kancelář Rezekvítku přestěhovala do prostor bývalé truhlářské dílny na Kamenné.

 


Prostory byly provizorně opraveny za přispění MMB, Evropské unie a hlavně vlastním nákladem za pomoci desítek dobrovolníků. Byl to opravdu úžasný počin – udělat ze staré a nehostinné bývalé truhlářské dílny nové sídlo Rezekvítku. V prvních krocích se staré a nepotřebné věci vyházely, zdi vybouraly nebo obouchaly na cihly. No, zkrátka spíš se demolovalo, než budovalo. Teprve potom se mohlo začít zvelebovat.

 

 

Největší změny na Kamenné nastaly v letech 2003 – 2005 po získání financí ze Státního fondu životního prostředí. Vybudovaly se nové příčky, nově se zbudovaly místnosti sociálního zázemí, zavedla se nová instalace, izolace, omítky, podlahy a mnoho dalšího. Sídlo Rezekvítku dostalo zbrusu nový plášť.

 


A teď by mělo přijít …a žili šťastně až do smrti, ale náš příběh ještě zdaleka nekončí! V roce 2011 nabídlo město Brno nájemcům Kamenné 6 prostory k odkupu, takže i Rezekvítek se stal členem nově vzniklého bytového družstva a snažil se sehnat peníze na odkup (ještě jednou moc děkujeme všem, kteří přispěli), ale bohužel koupě se nepodařila.
Pro zachování činnosti Rezekvítku jsme se rozhodli v odkupu nepokračovat  a zůstali jsme pouze jako nájemci. Kvůli finanční situaci a vidině nové nájemní smlouvy s podstatně vyšším nájmem jsme se v roce 2014 rozhodli začít hledat nové prostory.

 

 

 

Rok se s rokem sešel a Rezekvítek se po 13 letech bude stěhovat opět do nových prostor. Nové sídlo budeme mít na ulici Štolcova v 1. patře řadového domečku. Čeká nás přes léto mnoho práce, ale věříme, že se nám tam bude líbit a bude se tam dobře pracovat alespoň dalších 13 let.
Však se sami přijďte podívat, ale radši až v druhé polovině září… To už snad budeme mít uklizeno;)


Fotogalerie: