English Deutsch Facebook

Ptáci v zimě

Pracovní list pro předškolní děti a prvňáčky ke stažení zde.

tažní ptáciPanáčci s šaty z květin a listů

Tohle tvoření si vyzkoušely děti na našem příměstském táboře. Ruličky od toaletního papíru jsme ve spodní polovině polepili oboustranně lepicí páskou. Děti na tuto část nalepily různé přírodniny a tím vytvořily šaty panáčka. Na horní polovině ruličky domalovaly fixami obličeje a další ozdoby podle své fantazie.

Fotogalerie:

Kdo se schoval u víly?

Vymalovánka pro předškolní děti a mladší školáky. Pracovní list je součástí množství aktivit, které na děti čeká v našem terénním výukovém programu Vílí hrátky ze zahrádky.

Stáhnout v pdf verzi si ho můžete zde.Barevní motýli

Zpestřete dětem nebo i sobě procházku o tvořivou aktivitu. Stačí vám pouze papír, podložka, oboustranně lepicí páska a pastelky. Pastelkami předkreslete tvar motýla. Můžete jednu polovinu vybarvit. Na zbylou plochu vyskládejte obrazce z listků, okvětních lístků a jiných přírodnin. Takto lze polepit celého motýla, nebo jednu polovinu vybarvit a druhou se snažit napodobit z přírodnin. Chcete-li si obrázek uchovat, můžete ho po dokončení nechat na pár dní vylisovat zatížený mezi novinami.

Fotogalerie:

Jarní recy-sázení

Vyzkoušeli jsme na Rezekvítku různé předměty, které by putovaly do koše, na sázení semínek. Sázení si můžete vyzkoušet s dětmi pro pozorování klíčení a růstu, případně pokusy (zalévali jsme semínka různou vodou: slanou, sladkou, jarovou, octovou, z mikrovlnky apod.). Nebo jako jarní dekoraci - na Velikonoce se například skvěle hodí obilí nebo řeřicha zasazené do vaječných skořápek, nebo obalů od vajíček. Zasadíte-li si bylinky (např. řeřichu, mátu, bazalku), můžete plody své péče ochutnávat. V neposlední řadě se obaly hodí k předpěstování sazenic na výsadbu do venkovních květináčů či na záhonek.

Fotogalerie:

Cesta od vajíčka k dospělci

Jarní pracovní list pro děti od čtyř do sedmi let ke stažení zde.

Bludiště je součástí pomůcek zaměřených na jaro v přírodě. Celou sadu lze zapůjčit v naší E-Půjčovně. Jarní květiny - přesmyčky

Pracovní list pro děti od první třídy ke stažení zde.

Více obrázků jarních květin a spoustu dalších aktivit pro děti naleznete v publikaci Proměny přírody.Recytvoření - Maňásci z ponožek

Také vám doma občas přebývají liché ponožky? Vyrobte si z nich maňásky.

Z tvrdého papíru vystřihněte kolečko o průměru šířky ponožky. Kolečko přehněte napůl a vlepte na špičku ponožky tak, abyste vytvořili pusu maňáska. Pusu můžete polepit látkou nebo pomalovat,přidat jazyk nebo zuby. Z pinpongových míčků nebo filcu vytvoříte oči a přilepíte nejlépe tavnou pistolí. Maňáskovi lze dále z filcu vyrobit ouška, čumák apod. podle druhu zvířete.Fotogalerie:

Ptáci na krmítku - přesmyčky

Pracovní list pro děti od druhé třídy ke stažení zde.Dokreslování - jehličnany

Zimní pracovní list pro děti od čtyř do sedmi let ke stažení zde.

Doplňovačka je součástí pomůcek zaměřených na zimu v přírodě. Celou sadu lze zapůjčit v naší E-Půjčovně. Spojovačka - Stopy

Pracovní list pro děti od čtyř do sedmi let ke stažení zde.

Doplňovačka je součástí pomůcek zaměřených na zimu v přírodě. Celou sadu lze zapůjčit v naší E-Půjčovně.