English Deutsch Facebook

Kalendář akcí

Kalendář akcí
» kalendář akcí » BIG JUMP a exkurze Brněnské řeky - historie a budoucnost

Datum akce: 10. 7. 2011 
Název akce: BIG JUMP a exkurze Brněnské řeky - historie a budoucnost 
Typ akce: Akce pro veřejnost 
Místo akce: Brno 
Organizátor: Karla Petřivalská 

Zveme Vás na BIG JUMP neboli oslavu Evropského dne koupání v řekách. V neděli 10. července se společně ponoříme do vln léta a řeky Svratky. Kdysi se lidé běžně koupávali v řekách a my bychom rádi na tento zvyk navázali. Přijďte si užít léto, piknik v trávě, hudbu i chladivou čistou vodu.
Začneme exkurzí podél řeky Svratky, kdy si budete moci s pozvanými odborníky popovídat o brněnských řekách, čistotě jejich vod, povodních a především o jejich významu pro krajinu i život člověka. Sraz na vycházku bude ve 13.30 na Táborského nábřeží (pravý břeh řeky Svratky, u mostu, kde řeku překračuje ulice Vídeňská, tram. č. 2,5,6,7). Vydáme se lesem proti proudu ke koupališti Riviéra, kde se společně vykoupeme. Historické nebo vtipné koupací oděvy vítány! Je možné dorazit také přímo na koupací místo u řeky za koupalištěm Riviéra ve 14.45, cca 500 m pod Antroposem.
Zde se budeme koupat http://www.mapy.cz/s/QP3
Po krátkém úvodu nás doprovodí do řeky zvuk bubnů souboru Cyránovy boty. Po koupání následuje hudební vystoupení Heleny Továrkové, piknik a jam-session. Prostě letní pohoda u řeky.
Výpěstky z Vašich zahrad, pomazánky, buchty a jiné dobroty pro piknik vítány. Stejně tak i Vaše hudební nástroje.
Více informací poskytne Karla Petřivalská - tel. 775 580 205. Pořádá Rezekvítek, Ekologický institut Veronica a Koalice pro řeky.

Soubory ke stažení:
 • 
big-jump--f2218.pdf  (pdf, 3.1 MB), 30.06.2011, 15:46